(Buttim) E Blok No : 1290 Kat :1
Osmangazi/Bursa
Pazartesi- Cuma 8.30 - 18.30
Çalışma Saatleri

İnşaat Proje Yönetim Yazılımı

İnşaat Proje Yönetim Yazılımı

  • Yazar: Omega Pro
  • Kategori: Genel

İnşaat Şantiye Yönetimi Yazılımı ile Neler Yapılabilir?

 İnşaat şantiye yönetimi yazılımları, birçok işlevi içermektedir. Bu yazılımların en önemli özelliği, bilgilerin korunmasıdır. Programın kullanıldığı bilgisayar zarar görebilir. Fakat yazılımlar, bilgileri korumaya devam etmektedir. Bu açıdan bilgilerin kaybolması ihtimali yoktur. Bu yazılımlar yalnızca bilgileri kayıt altına almayı sağlamaz.

 Yazılım kullanarak, inşaatlarla ilgili her işlemin takibi yapılabilir. Örneğin, hak edişlerin takibi sağlanır. İhale takibi yapılabilir. Personellere iş emri atanabilir. Bunların hepsini tek bir yazılımla gerçekleştirmek mümkündür.

 Şantiye yönetiminde birçok konu mevcuttur. Bunlardan biri de personelin takibidir. İşe alınan işçiler, müteahhit gibi bilgiler yazılımla takip edilebilir. Personele ait puantaj takibi sağlanabilir. İnşaata ait sigorta yönetimi de bu yazılımla sağlanmaktadır. Ayrıca demirbaşların durumu, depoların, ambarların son hali güncel şekilde görüntülenir. Çok işlevli olan bu yazılımlar, çağımızın son teknolojisini içermektedir. Kullanıldıkları cihazları ağırlaştırmaz. Kullanılan diğer yazılımlarla entegre özelliği vardır. Basitçe kurulur.

 Yazılımın kurulumu ve kullanımı için her şey açıktır. Zor işlemleri içermez. Kullanmak için bilgisayar konusunda büyük bilgilere ihtiyaç duymaz. Herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilmektedir. Tüm bu özellikler, yazılımın sıklıkla tercih edilmesini sağlamaktadır.

 İnşaat Şantiye Yönetimi Yazılımının Avantajları

 Bilindiği üzere inşaat projeleri belli bir zamanı kapsar. Belirlenen zamanda projenin teslimi önemlidir. Bunun sağlanması, düzenli çalışma ortamına bağlıdır. İnşaatlarda hesaplamaların doğru yapılmaması, işin uzaması demektir.

 Personelin gerektiği şekilde kontrol edilmesi esastır. Şantiyede yapılan işler günlük olarak takip edilmelidir ve bilgiler not edilerek gelişme açıkça görülmelidir. Yapılan bu takip, aksayan tarafların ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Böylelikle şantiye yönetimi gereken önemleri, gereken zamanda alabilir.

 Başarılı bir şantiye yönetimi ancak bu koşullarda gerçekleşebilir. İnşaat şantiye yönetimi yazılımı, sizlere tüm bu avantajları sunmaktadır. Bu programın kullanılmasında bir diğer avantaj da, zaman tasarrufudur. Normal şartlarda, bahsedilen tüm bu işlerin yapılması, çok uzun sürecektir. Bilgilerin kaydedilmesi, gereken zamanlarda bulunması zahmetli olabilir. Bu yazılımlar, bilgilerin düzenli kaydını sağlar. Gereken zamanda birkaç saniye içinde bilgilere ulaşmayı kolay kılar.

 İnşaat şantiye yönetimi yazılımları, projenin ilerleyişini açıkça görmeye yardımcıdır. Kaydedilen bilgilerin, gereken kimselerle paylaşımı da bu programların bir özelliğidir Tüm bunlar, kusursuz bir süreç yönetimi demektir.

Author: Omega Pro

Bir cevap yazın