(Buttim) E Blok No : 1290 Kat :1
Osmangazi/Bursa
Pazartesi- Cuma 8.30 - 18.30
Çalışma Saatleri

O-MEGA KPI Projesi

O-MEGA KPI Projesi

  • Yazar: Omega Pro
  • Kategori: Omega, Omega İş Makineleri Yönetimi, Omega Modüller, Omega Özellikler, Omega Şantiye Yönetimi, Projeler

Performans göstergeleri belirli değişkenler çevresinde tanımlanan, yönetimin karar vermesine destek olacak verileri içeren sistemlerdir.

İş makinelerinin performansları ve verimliliği, sistemlerin düzenli bakımı ve kontrolleriyle mümkündür. KPI Projesinin temel hedeflerinden biri iş makinelerinde yüksek kullanılabilirlik oranını sağlamaktır.

Yüksek kullanılabilirlik, arızalar arasında geçen sürenin uzatılması ve çıkabilecek arızaların en kısa zamanda giderilmesi anlamına geldiğinden, arızalar arası geçen ortalama süre (MTBF-Mean Time Between Failures), ortalama bakım onarım süresi (MTTR-Mean Time To Repair), Downtime (Duruş Süreleri) bilgilerinin sistem tarafından hesaplanıyor ve analiz edilebiliyor olması gerekmektedir.

Bu kapsamda O-MEGA İş Makineleri ve Şantiye Yönetimi yazılımında yapılan geliştirmeler ile iş makinelerine ait ;

– MTTR (Arızaları giderme ortalama onarım süresi)
– MTBF (İki arıza arasındaki ortalama süre)
– DOWNTIME (Duruş Süreleri)
– AVAILABILITY (Kullanılabilirlik oranı)

Göstergeleri otomatik olarak hesaplanmaktadır.

Performans ölçümleri yöneticilere kontrol panelinde grafiksel ortamda sunulmaktadır.

KPI’ lar ile kullanıcılar herhangi bir rapor çalıştırmadan, kendileri için önemli performans göstergelerini tanımlayıp, kontrollerini yapabilirler. KPI’ lar anlık olarak iş makinelerine ait performanslar hakkında bilgi verirler. Kullanıcılar, performans göstergelerine tanımlanacak olan bağlantılar ile göstergelere ait daha detaylı veriler içeren işlem ekranlarına doğrudan aktarılırlar.

Author: Omega Pro

Bir cevap yazın