(Buttim) E Blok No : 1290 Kat :1
Osmangazi/Bursa
Pazartesi- Cuma 8.30 - 18.30
Çalışma Saatleri

Şantiye Yönetim Programı

Şantiye Yönetim Programı

  • Yazar: Omega Pro
  • Kategori: İnşaat, Şantiye, Şantiye takip, şantiye yönetim programı

İş makineleri ve şantiye yönetim yazılımı kullanan sektörler

Yazılımın avantajları saymakla bitmiyor. Bunu bilen ve sektörde hak ettiği yeri almak isteyen firmalar ise iş makineleri ve şantiye yönetim programı satın alarak firmalarını rakiplerinin önüne geçiriyor. Başta altyapı inşaat firmaları olmak üzere, madencilik sektörü, taşeron firmaları, üst yapı müteahhitleri, iş makinesi servisleri, iş makinesi kiralama firmaları, mühendislik mimarlık firmaları ve hazır beton sektöründe program kullanılıyor.

Ekipman maliyetlerini düşünmek, gerçek ve rakamsal donelerle geleceği planlamak, kar marjını yükseltmek, projeleri her aşamada kontrol altında tutmak ve prestij kazanmak için iş makineleri ve şantiye yönetim yazılımı kullanmak tercih ediliyor. İş makineleri kullanan firmaların büyük yatırımlar yaptığı ve büyük paralar harcadığı bir gerçektir. Böylesine büyük projelerde hiçbir nokta göz ardı edilmemelidir. Müteahhit firmalarının kritik sorulara cevap verebilmelerini kolaylaştıran bir program olarak popülerdir. Bunlar projenin zamanında teslim edilip edilemeyeceği, kar marjının nerede olduğu, makine ve ekipmanların doğru ve verimli kullanılıp kullanılmadığı, iş makinelerinin şantiye içindeki dağılımı gibi onlarca sorudan oluşur. Her biri farklı projelerle çalışan firmaların iş makinelerinden verim almaları ve bu işten kazançlı çıkmalarında yazılımın katkısı tartışılmazdır.

Mobil cihazlarla iş takibi

İş makineleri ve şantiye yönetimi yazılımının belki de en fonksiyonel modüllerinden biri inşaat mobil yazılım olarak görülebilir. Akıllı cihazların hayatımızda önemli bir yer ettiği ve yaşam kalitesini yükselttiği günümüz teknoloji çağında inşaat mobil yazılım uygulaması ile mobil veri toplama cihazları, server ve mobil saha uygulamaları arasında bilgi transferi yapılıyor. Sisteme veri girişinin manuel yapılmaktan çıktığı internet çağında veri girişi ve sorgulamalar mobil veri toplama cihazları ile hem daha kısa sürede hem de doğru bir şekilde yapılıyor. Sahada iş emri oluşturma, gerekli bilgileri mobil cihazlarda anında görme ve siparişleri izleme için ofis ortamında olmaya gerek kalmıyor. İş gücü verimliliğini arttıran inşaat mobil yazılımlar sayesinde sabit terminal kullanımı da son buldu. Makine ve ekipman duruş detayları, bakım, puantaj ve sayaç bilgileri kullanıcıların daima yanında olan mobil cihazlardan anında ulaşılan bilgilerdir.

Satınalma yönetimi ile doğru ve güvenilir satınalma

Doğru malzemenin zamanında doğru yerden ve en uygun fiyatla satın alınması önemlidir. İnşaat satınalma yönetimi satınalma işlemlerinin tüm aşamalarının takip edildiği bir yazılımdır. Satınalma operasyonlarının iyi yönetilmemesi demek firma ve inşaat bütçe takibinin iyi yapılamaması demektir. Tedarikçilere teklif formlarının hızlı bir şekilde hazırlanıp ulaştırılmasından bütçe bazlı satınalmaya, gelen tekliflerin kayıt altına alınıp tedarikçi karşılaştırması yapılmasından raporlamaya kadar her aşamanın kontrolü kullanıcıdadır. Sipariş formundan talep ve depo girişine kadar tüm aşamalar için form düzenlemek, düzenlenmiş formları yeniden tasarlamak mümkündür.

Omega Pro

İnşaat ve Şantiye Takip Programı

 

 

 

 

 

 

 

Author: Omega Pro

Bir cevap yazın