(Buttim) E Blok No : 1290 Kat :1
Osmangazi/Bursa
Pazartesi- Cuma 8.30 - 18.30
Çalışma Saatleri

Şantiye Yönetim Programı

Şantiye Yönetim Programı

  • Yazar: Omega Pro
  • Kategori: Şantiye takip, şantiye yönetim programı

 Makine ve ekipman yönetimi önemlidir

            Bir firmadaki tüm makine ve ekipmanlar, tesis bilgileri ve bunlara ait teknik bilgiler kayıt altına alınmalıdır. Şantiye ve iş makineleri yazılımı ile makineler ve bunlara ait alt ekipman bilgileri lokasyon bazında sınıflandırılır, ve şantiye takip programında, servis ve kullanım alanlarını içeren kayıtlar oluşturulur. Sınıflandırma barkod ve kontrol numaralarının yer aldığı etiketlerle yapılır. Makinelerin standart özellikleri dışında kullanıcı tarafından belirlenen özellikleri yine kullanıcılar tarafından tanımlanır.

            Arıza, periyodik bakım, masraflar ve makine yer değişikliği tüm detayları ile kayıt altındadır. İnşaat bütçe takibi için önemli konular olup sistem tarafından muhafaza edilir.

 Yedek parça, makine ekonomik ömrü ve verimlilikle ilgili takip çok kolay yapıldığından makine ve inşaat ekipmaları maliyeti ve değerlendirmesi kolaylaşır.

            Makine ve ekipman bakım onarım prosedürleri belirlendiğinden performans düşüklüğü yaşanmaz. Makinelere bağlı tüm komponentler şantiye ve firma yapısında lokasyonları ile birlikte görüntülenir.Olası bir arıza, bakım ve onarımda olay kaydı, zimmet ve sigorta takibi kolaylaşır.Tüm dokümanlar veri tabanında saklandığından istenen zamanda istenen belgeye ulaşılır. Garanti takibi, inşaat satınalma yönetimi ve kiralama ile ilgili bilgiler kayıt altındadır.

 Makine ve ekipmanlar için risk faktörleri belirlendiğinden risk yönetimi daha kolay yapılır.

 Gider kalemlerinden olan akaryakıtta iş makineleri akaryakıt yönetimi ile gider kayıtları otomatik olarak tutulur.

 İş makineleri yazılımında proje yönetim modülü önemli yer tutuyor

            Proje yönetiminde iş makineleri ve ekipmanları, kullanılan araçlar, bakım, onarım, malzeme ve akaryakıt ile ilgili tüm kayıtlar iş makineleri ve şantiye  yönetimi yazılımında özellikle verimlilik takibi ve değerlendirme için önemli bir yere sahiptir. Proje yönetimi yazılımı, yapılan analizler ve hazırlanan raporlar doğrultusunda rakamlara dayalı sonuçlarla iş kararlarının doğru verilmesini sağlar. Bu da inşaat ekipmaları maliyeti başta olmak üzere tüm giderlerin kayıt altında olması, maliyet analizinin yapılması, harcamaların takibi, tüm dijital evrakların sistemde saklanması ve iş takviminin rahat hazırlanması demektir. Proje yönetimi yazılımı minimum maliyetle maksimum verimlilik ve performans için son derece önemlidir.

Author: Omega Pro

Bir cevap yazın